Spojovací materiál

Jako oficiální obchodní partner společnosti HPM TEC s.r.o., která je držitelem národní a mezinárodní ochranné známky RAPI-TEC® a národních ochranných známek RAPI-TEC vruty bez předvrtání® a UNI-TEC®, nabízíme spojovací materiál určený především pro profesionály.

Vruty a stavební vruty jsou určeny pro dřevostavby, do krovů, na pergoly a jiné dřevostavby, k upevňování balkonů a tepelné isolace a dále všude tam, kde vznikají konstrukce na bázi dřeva (rostlé dřevo, lepené lamelové výrobky, OSB desky, dřevotřískové desky, překližky a další), pro firmy zabývající se výrobou a montáží plastových oken a dveří, pro truhláře, stolaře a další řemesla.

Stavební vruty jsou předurčeny pro spoje v nosné konstrukci, ale pro své výhody se používají i v pomocných spojích. Mohou jimi být spojovány jak dřevěné díly, tak připojovány např. kovové díly k dřevěným. Nahrazují hřebíky, závitové tyče DIN 975, svorníky DIN 976, běžné vruty DIN 571, šrouby s metrickým závitem a další běžný pomocný materiál.

Oproti vyjmenovanému spojovacímu materiálu mají stavební vruty několik zásadních výhod. Jednou z těchto výhod je, že vzhledem k jejich konstrukci a zpracování mohou být používány bez předvrtání.Používání stavebních vrutů bez předvrtání šetří pracovní čas a peníze.

Další výhodou oproti běžnému spojovacímu materiálu je pevnost stavebních vrutů a jejich mechanické vlastnosti, kterými výrazně předčí běžný spojovací materiál. To umožňuje snížit množství spojů, které je třeba zhotovit, a tím vzniká další úspora.

Při konstrukci vrutů a stavebních vrutů je brán zřetel i na uživatelský komfort (drážka Torx, kluzný lak, frézující závit na dříku, spirálová drážka přes závit, jednochodý rychlý závit či dvouchodý závit, ostrá jehlová špička ad).

Vruty a stavební vruty jsou certifikovaný produkt a jejich výroba je pod stálou kontrolou kvality.

Dále nabízíme široký sortiment stavebního kování s využitím „od základů až po střechu“.

HPM TEC s.r.o. katalog